To ni Eifflov stolp

Oddaja
26. 2. 2013 - 16.30

Mesto Metelkova:

 

A-Infoshop ob 19:00: veganski kuharski večeri

 

Channel Zero ob 21:00: TM STEVENS & SHOCKA ZOOLOO

Renomiran basist in funk legenda TM STEVENS in njegov band SHOCKA ZOOLOO (ZDA) - z Neilom Zazom na kitari in TC Tolliverjem na bobnih.

Kralj funk-metal bassa TM Stevens je s svojim fantastičnim bandom SHOCKA ZOOLOO eden najboljših basistov in izvajalcev vseh časov, prava ameriška legenda. Je institucija mogočnega zvoka bas kitare: zaslovel je kot član zasedb Jamesa Browna, igral pa tudi pri Joe Cockerju, Tini Turner, Steve Vaiju in kot redni član skupine The Pretenders. Igral je že z Madonno, Milesom Davisom, Jamesom Brownom (s komer je pel uspešnico “Living In America), Billyjem Joelom, Little Stevenom in drugimi. Velja za botra funk-basa, njegova odrska prezenca je udarna. S svojim fantastičnim groovom publiko drži v napetosti, s čudovito karizmo pa ljudi hitro osreči, zato se ti odzivajo v množicah.

Neil Zaza je mojster na melodični rock kitari. Njegove videe si je na Youtube ogledalo že več kot 2,5 milijona obiskovalcev. Delal je z Joe Satriani, Dweezil Zappo, Steve Vai, Yngwie Malmsteen ali Vinnie Moore in Steve in Mike Porcaro (Toto). 

Fenomenalni TC Tolliver na bobnu je pravi »stroj«. Delal je s KISS oz. Lemmy Kilmister iz skupine Motörhead. Bil je tudi prvi bobnar zasedbe Shocka Zooloo in igral z Lonnie Liston Smithom oz. Ronnie Lawsom.

Čaka nas vrhunski „Metal-Funk Power-Groove"!

Vrata ob 21h, koncert ob 22h.

Vstopnina: 15 eur

 

Jalla Jalla:

21:00 VRAČA SE TORKPEDO! Začenjamo z "Big Trouble in Little China"(1986)

22:30 TORKPEDO>>> Amsterdamned (1988)

 

Glasba Izven:

Klub CD ob 20:00: TORI TRIO + Jure Longyka in Marjan Bone

Posebna predstavitev cedeja Wine Cafe

Jure Tori, harmonika; Eduardo Contizanetti, kitara; Ewald Oberleitner, kontrabas; Jure Longyka, interpretacija, moderiranje; Marjan Bone, glas
Harmonikar Jure Tori je v zadnjih letih postal eden najuspešnejših slovenskih avtorjev in izvajalcev. Doma in v tujini uspešno nastopa v triu z argentinskim kitaristom Eduardom Contizanettijem in avstrijskim basistom Ewaldom Oberleitnerjem. V Cankarjevih torkih bo nastopil prvič in za to priložnost postregel s posebnim programom, vezanim na njegov album Wine Cafe.

Hostel Celica ob 21:00: Sozvočja sveta – Mascara

Mascara je akustična zasedba, ki izvaja tradicionalno glasbo Iber skega polotoka in Južne Amerike. Polona Udovič (glas),

Damjan Stanišić (kitara),

Vojko Vešligaj (kitara),

Mitja Režman (bas kitara)

 

Teater, razstave & predavanja:

 

Lutkovno gledališče ob 17:00: Kdo je napravil Vidku srajčico, lutkovna predstava

Pravljico je napisal Fran Levstik in poznamo jo prav tako dobro kot njegovo povest Martin Krpan. Obe sta kar precej stari. A saj veste, kako je rekel Hans Christian Andersen: da je z zgodbami tako kakor z mnogimi ljudmi – s starostjo so vse lepše in lepše. Neko poletje si torej Videk strga svojo edino oblekico. Ker so doma revni, je to velik problem. Žalosten je in napol nagec. Tedaj pa … saj ste najbrž že uganili … mu pridejo na pomoč živali! Ovčka da volno, pajek stke blago, rak blago razreže, ptiček ga sešije. Videk ima kmalu prekrasno novo srajčko in ves vesel se teče domov pokazat.

 

Slovensko mladinsko gledališče ob 17:00: F. M. Dostojevski - Diego de Brea: Zločin in kazen

F. M. Dostojevski - Diego de Brea
ZLOČIN IN KAZEN
Režija: Diego de Brea
Prevod romana: Marjan Poljanec
Igrajo: Matija Vastl, Ivan Godnič/Robert Prebil, Sandi Pavlin k.g., Romana Šalehar, Daša Doberšek/Helena Peršuh k.g., Dario Varga, Olga Kacjan/Draga Potočnjak, Željko Hrs, Uroš Maček, Marinka Štern, Olga Grad, Boris Kos
"Zločin in kazen je zgodba o tistem, kar ljubim, česar se bojim in po čemer hrepenim, kjerkoli in kadarkoli jo odprem, me prestraši in popolnoma prevzame, zato se počutim kot duhovni otrok Dostojevskega, četudi ubog in nebogljen. To je zgodba o vzgoji srca, nekakšna pasijonska igra z vsemi štirinajstimi postajami in epilogom – vstajenjem," pravi Diego de Brea.
Lastna priredba je režiserju omogočila avtonomno (glede na roman in že znane priredbe) raziskovanje čudežnega kozmosa Dostojevskega. Skupaj z odlično igralsko ekipo je raziskoval emocionalna stanja, moč strahu, bojazni in zaskrbljenosti, beg, bežanje, begstvo, bolečino zaradi odsotnega in izgubljenega očeta, izzivanje življenja, ki pripelje onkraj dobrega in zlega in se naposled klavrno konča v najglobljem blodnjaku krivde in trpljenja. Predstava se dotika vprašanja prerojenja in vstajenja, zločina kot metafizične ideje, kazni kot propada ideje in vzpostavitve dvoma. "Kazen je, da vzameš nase trpljenje in se skozenj očistiš." (Diego de Brea)

Mini teater ob 18:00: Morrison in štirje letni časi - premiera

Zgodba o malem dečku, ki zaide v gozd in spozna vse čarobnosti, pa tudi pasti štirih letnih časov ... Premiera nove lutkovne avanture, polne fantastičnih odkritij, 26. februarja 2013!

MORRISON IN ŠTIRJE LETNI ČASI
Režija: Mirko Rajas
Igrata: Jose in Maruša Majer
Scenografija: Kalju - Karl Kivi
Vodja tehnikov: Tilen Vipotnik
Tehnična ekipa: Tilen Vipotnik, Matej Primec, Anže Kreč, Hotimir Knific, David Cerar in Ivan Waltl
Predstava o majhnem dečku, ki zaide v gozd in spozna vse čarobnosti, pa tudi pasti tako pomladi, poletja, jeseni, kot tudi zime ... Priča bomo zgodbam, pripetljajem, bojem, igri, ljubezni, sovraštvu, sreči in žalosti skozi vse letne čase – poletje, jesen, zima in pomlad. Čaka nas zgodba o družini malih pošasti, ki živijo v starem, podrtem drevesu v zapuščenem gozdu. Lutkovna avantura polna fantastičnih odkritij in zabave.
Lutkovna predstava za otroke, starejše od 3 let.
O REŽISERJU
Avtorski projekt mladega estonskega režiserja Mirka Rajasa s slovenskimi igralci in animatorji. Skozi raziskovanje življenja drevesa bo mladi režiser v lutkovni predstavi namenjeni otrokom od 3. leta starosti, raziskoval življenja pozabljenih pošasti. Navdih za predstavo je avtor črpal iz starih zgodb o gozdovih, v zgodbo pa je vključil tudi nekaj slovenskih zgodbic.

Gledališče Glej ob 19:00: Oni živijo (V iskanju ničelnega teksta)

Srbski dvojec v sestavi Milan Marković in Maja Pelević je s subverzivnim projektom Oni živijo "ubesedila" svojo politično izkušnjo in "razgalila nerazgledanost, oportunizem in lahkomiselnost devetih političnih strank v Srbiji" (Delo)

Srbska dramatika in dramaturga Maja Pelević in Milan Marković sta se nedavno včlanila v devet političnih strank v Srbiji in bila kmalu povabljena v mnoge njihove odbore. Strankarskim voditeljem sta poslala besedilo/program kulturne politike in političnega marketinga z naslovom Ideja, strategija, gibanje (Ideja strategija pokret). Besedila so pri strankah naletela na odličen sprejem. Pelevićeva in Marković sta v svojem programu uporabila besedilo nemškega nacističnega politika Josepha Goebbelsa Znanje in propaganda iz leta 1928, v katerem sta spremenila le tri pojme: "propagando" je nadomestil "politični marketing", "nacionalni socializem" je postal "demokracija, socializem ali liberalna demokracija" – odvisno od usmeritve stranke, "Hitler" pa je bil spremenjen v ime posameznega strankarskega voditelja.
Avtorja in performerja: Milan Marković in Maja Pelević

MGL ob 19:30: Čarovnice iz Eastwicka

Alexandra, Jane in Sukie so tri zdolgočasene samske ženske, ki živijo v slikovitem, vendar tudi duhamornem in provincialnem mestecu Eastwick v Novi Angliji. Ko se vanj na vsem lepem priseli bogati in karizmatični prišlek Daryl Van Horne, se njihov vsakdan postavi na glavo. Toda moški iz sanj, ki prijateljice zapelje drugo za drugo, se kmalu izkaže za hudiča v neubranljivi preobleki. Bo
v čarovniško-hudičevski navezi dobro navsezadnje prevladalo nad zlim?
Po romanu Johna Updika je nastala uspešna filmska upodobitev, ki jo je režiral George Miller; osrednje vloge je zaupal Cher, Susan Sarandon, Michelle Pfeiffer in Jacku Nicholsonu.

 

Cankarjev dom, Gallusova dvorana ob 19:30: Barka (The Ark)

Dovršeno zlitje glasbe, cirkuških akrobacij, plesa in novih tehnologij

L'Arsenal, Kanada
Režija: Julie Lachance
Skladatelj: Denis Gougeon
Predstava je primerna tudi za otroke, starejše od osmih let.
Večmedijska predstava, ki povezuje cirkus, glasbo in nove tehnologije. Posvečena je problematiki okolja ob velikih in pomembnih spremembah. Vsako sekundo, vsako minuto, vsako uro vsakega dne izgine kakšna roža, kakšna žuželka, ki je bogatila našo življenjsko raznovrstnost. Predstava je bila ustvarjena kot niz presenetljivih tablojev, prizorov nenavadne senzibilnosti. Vznemirila bo gledalce, ki bodo skupaj z umetniki izkusili izjemne akrobacije. Izvirna glasba, v živo izvajana tolkala in poezija spreminjajočih se vizualnih pokrajin jemljejo dih.
Barka je predstava brez besed, namenjena pa je gledalcem vseh generacij. Slavi moč domišljije in sveta, ki nas obkroža, ko sledi občutljivemu ravnovesju med človekom in naravo. Spominja nas, da je prihodnost sveta odvisna od vsakogar izmed nas.
Večdisciplinarna kanadska gledališka skupina L’Arsenal s čarobnostjo prepredene predstave ustvarja vse od leta 1978. V svojih produkcijah inovativno, domiselno in izvirno spaja glasbo, cirkus, gledališče, večpredstavnost in posebne učinke. 24 avtorskih predstav je preko 3 milijonom gledalcem Severne Amerike, Evrope in Azije predstavila v več kot 15.000 uprizoritvah.

 

SNG Drama ob 20:00: Slika Doriana Graya

Nemški pisatelj in dramaturg John von Düffel je dramatiziral roman Oscarja Wilda Slika Doriana Graya, ki je ob izidu (1891) zaradi "pohujšljivega" odnosa do morale vzbudil ogorčenje literarne kritike, a se kasneje uvrstil v klasiko evropskega romanopisja. Doriana Graya, mladeniča iz londonske visoke družbe s konca 19. stoletja, ob pogledu na svoj mladostni portret prešine misel: "Ko bi lahko ostal večno mlad jaz in bi se slika starala! (…) Svojo dušo bi dal za to!" Želja se mu kmalu začne uresničevati, a se hkrati s staranjem podobe na portretu spreminja tudi njegova osebnost. Krut, ošaben in s pokvarjeno dušo postaja odraz razpadajoče podobe na sliki. Lik Doriana Graya, nekoč predstavnika viktorijanske Anglije, je nadčasoven in zato aktualen tudi danes. Večna mladosti je v dobi individualizma največkrat razumljena kot pogoj za uživanje ter zunanjo lepoto in le redkokdaj sinonim za ohranjanje duhovne vitalnosti.

MGL ob 20:00: Vse o ženskah

Ta lahkotna "ženska" komedija popularnega hrvaškega dramatika Mira Gavrana v režiji Barbare Hieng Samobor bo zagotovo všeč vsem, ki si v gledališču želijo razvedrila in sprostitve po napornem vsakdanjiku. Tri igralke, vsaka v vlogi petih, po značaju in problemih zelo različnih žensk v starosti od treh do dvaindevetdesetih let, bodo v najrazličnejših življenjskih situacijah razkrivale ženski princip sveta. Spoznali jih boste kot dobre in malo manj dobre prijateljice, posesivne in požrtvovalne matere, hvaležne in nehvaležne hčere, ljubeče in sovražne sestre, zveste in nezveste žene, preračunljive in opeharjene ljubice, užaloščene in poskočne vdove, povsem ali pa tudi ne povsem zakrknjene samske ženske, iskrene in zahrbtne sodelavke, bolj ali manj spretne karieristke, pa tašče, svakinje, tete, babice, prababice … Cela paleta ženskih likov, čeprav ne gre pozabiti, da se vse vrti predvsem okrog - moških. Ogled priporočamo vsem ženskam, ki bi rade podrobneje spoznale vzvode svoje psihe, pa tudi vsem moškim, ki bi želeli globlje prodreti v to večno jim uganko - žensko dušo. Tisti, ki boste želeli, se boste ob gledanju lahko tudi malo zamislili, saj ne gre pozabiti, da je v vsaki komediji vedno vsaj kanček resnice. Vendar vam zagotavljamo, da ob iskrivih in duhovitih dialogih lekcija ne bo prenaporna, za smeh pa vsekakor jamčimo.
 

Photon ob 19:30: Video večer # 13: Pri zlatem stegnu (Nataša & Katja Skušek)

O projektu:
Pri Zlatem stegnu je umetniški projekt avtoric Nataše in Katje Skušek. Prvič je bil izveden avgusta 2008 v ljubljanski galerija KAPSULA, od takrat pa je gostoval še v mnogih drugih galerijah. Projekt je vedno predstavljen kot zaključena celota, ki obsega prostorsko instalacijo z videi, objekti, svetlobnimi objekti, fotokolaži in preformansi, kjer gre za prespraševanja o prehranjevanju, pripravi hrane in vsem, kar je povezano s hrano. Zasnovan je na humoren, lahkoten način in prikazuje ter se ukvarja z osnovno človeško potrebo – prehranjevanjem, ki pa pri natančnejšem pogledu ponuja celo paleto raznolikosti pogledov, problemov in obsesij.
Zgodovina projekta:
S projektom "food art" sta se avtorici začeli ukvarjati že leta 2004 in sicer s prvo multimedijsko instalacijo Švedska kuhinja-piknik, s katero sta sodelovali na skupinski razstavi KUHINJA v Koroški galeriji likovnih umetnosti v Slovenj Gradcu. Leta 2005 sta nadaljevali s kulinaričnim projektom HABIBI v galeriji Media NOX v Mariboru in v letu 2006 v centru Maribora s performansom JUKE-BOX. Leta 2011 sta avtorici o projektu izdali tudi 6 knjig umetnika.
O umetnicah:
Nataša Skušek (1967) je diplomirala na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje v Ljubljani, kjer je končala tudi magistrski študij. Je prejemnica študentske Prešernove nagrade. Študijsko se je izpopolnjevala v Trondheimu na Norveškem. Sodelovala je na več pomembnih razstavah doma in v tujini. Živi in dela v Ljubljani.
Katja Skušek (1977). Od leta 2003 je sodelovala na številnih samostojnih in skupinskih razstavah (Festival Break 2.2, Ljubljana, Koroška galerija likovnih umetnosti v Slovenj Gradcu …).

 

Cankarjev dom, Štihova dvorana ob 19:00: DELAVNICA MARKA POGAČNIKA: DEMOKRACIJA KOT SKUPNOST VSEH BITIJ ZEMLJINEGA VESOLJA

30 let Delavnice Marka Pogačnika v Cankarjevem Domu

Dokler človek ne bo priznal pravice do sodelujočega sobivanja vsem bitjem Zemljinega prostora, ne bo miru na Zemlji in med ljudmi. Politika si prizadeva za uveljavitev demokracije, ta pa se nam vedno skazi, ker že vnaprej izključuje sodelovanje drugih bitij, brez katerih življenje na Zemlji ni mogoče; izključuje tako bitja utelešenega življenja, kot so živali in nevidna bitja, kot so vilinska. Kako uveljaviti pan-demokracijo? Kako uresničiti Gea-kulturo kot kulturo človekovega ustvarjalnega sobivanja z vesoljem Zemlje in njegovimi bitji? Kdo ta bitja, vključno s človekom, so in kakšen je njihov prispevek h čudežu življenja?
Jubilej ob 30-letnici zaznamuje retrospektivni pogled celotnega procesa oblikovanja predstave o večrazsežnem prostoru kot osnovni temi delavnice. Druga tema pa je dopolnilna, namreč kako se ob tej spremembi preobraža tudi v odnosu do človekovega notranjega, psihičnega prostora in časa.
Marko Pogačnik (1944), konceptualni umetnik
V letih 1965-71 ustvarja v okviru umetniškega gibanja in skupine OHO, od 1971-79 v poljedelsko-umetniški komuni v Šempasu. Od takrat dalje dela na področju ekološke umetnosti in gea-kulture kot kulture uglašene z bistvom domačega planeta. Razvil je litopunkturo - umetnost akupunkture krajev in mest. Izbor knjig: Elementarna bitja, Skrivnost Benetk, Draga Zemlja, kako ti gre, Ko se Boginja vrne, Skrivno življenje Zemlje, Čudeži v Ljubljani. Je predsednik Društva za sožitje človeka, narave in prostora VITAAA iz Ljubljane.
Posamezna delavnica 7 EUR, obe 12 EUR

 

Cafe Open ob 19:00: Sloni so nalezljivi

Tribunin dogodek v Cafe Open.

V vsakem trenutku noči ali dneva lahko brez opozorila dežuje.
Z izhodiščem v Althusserjevem pojmovanju materializma srečanja bomo skozi predavanje poskušali misliti tako trenutno situacijo v Sloveniji kot tudi specifično filozofsko temo omenjenega materializma. Na kakšen način so vse alternative, ki se oblikujejo ob protestih in ki se zdijo vsebinsko različne, vseeno popolnoma enake? Ali je sploh mogoče proizvesti nekaj drugačnega in kakšnih postopkov bi se bilo pri tem vredno poslužiti? In kaj imajo z vsem tem opraviti nalezljivi sloni?
Vsakdanjega in striktno filozofskega tukaj ne definira neka nepremostljiva razlika, ampak je to dvoje neločljivo, v kolikor oboje nastopa v isti praznini, kjer prihaja do bolj ali manj naključnih združevanj in razdruževanj različnih atomov - tukaj je vse vsakdanje. Epistemološko tako ne moremo govoriti o rezih in različnih zamejenih področjih, ampak prej o naključnih srečanjih, ki takšna področja šele omogočajo.
Predavali bodo Izidor Barši, Jernej Kaluža in Aleš Mendiževec.

 

Galerija Srečišče, Hostel Celica ob 19:00: Pesnice o pesnicah, 9. srečanje

Kristina Hočevar: Na zobeh ALUMINIJ, na ustnicah KREDA

Pogovor bo povezovala Barbara Korun.

 

Trubarjeva hiša literature ob 19:00: Gledališče in literatura: februarski večer bo posvečen gledališču v knjigi oziroma monografiji Tega nihče ne bi smel videti, ki obeležuje 10-letnico delovanja Via Negative; skozi labirinte tega vznemirljivega ustroja sodobne scenske umetnosti se bo z režiserjem in idejnim vodjo Bojanom Jablanovcem ter igralko Katarino Stegnar sprehodila Katja Šulc.

 

Kino Šiška, KIOSK (mobilna enota) ob 20:00: STRIPOLIS

serija družabnih večerov za vse striporisce in stripoljubce.
vstopnine ni

Srečanja so namenjena medsebojnem povezovanju, hvaljenju in kritiziranju slovenskih strip avtorjev ter seznanjanju slovenske javnosti z vrhunci stripovske umetnosti pri nas in po svetu. Vsak Stripolis se začenja s predstavitvijo izbranega visokokvalitetnega striparja iz tujine, nadaljuje pa s samopredstavitvami slovenskih strip avtorjev, debatami in načrtovanji novih osvajanj. Prinesite s seboj svoja najnovejša dela in najljubše stripe ter zvrhano mero entuziazma ter konstruktivne jeze. Večer bosta vodila Izar Lunaček in Janez Plešnar.
Max je avtor genialnega stripovskega albuma Pixy, ki so ga pri Stripburgerju prevedli v slovenščino že 
v letu 2006. V njem se glavni junak spusti v podzemlje na druženje s svojim nesojenim otrokom, ta pa se je tačas v svetu mrtvih že prelevil v hardfakerskega zarodkastega kralja underworlda. Nora risba in asociativno-kompaktna zgodba sta se tu združili v sodobno stripovsko klasiko, ki jo morate videti, da bi lahko verjeli. Večer bomo začeli s kratkim odlomkom iz stripa, nadaljevali pa s predstavitvijo Maxovega opusa ter njegovega zadnjega v slovenščino prevedenega albuma Bosanski sploščenec, ki je izšel pri Društvu za oživljanje zgodbe 2 koluta pod uredniško taktirko Igorja Prassla. Max se nam bo nato pridružil na Skypu za kratek klepet, kjer ga boste lahko vprašali, karkoli vas bo zanimalo, otvorili pa bomo tudi manjšo pregledno razstavo njegovih del.
Za zaključek uradnega dela bosta David Krančan in Kaja Avberšek napovedala še svoji skorajšnji stripovski razstavi v Kinu Šiška in Cankarjevem domu, Izar in Janko pa vam bosta predstavila obete za bodoče Stripolise ter novi spletni forum, kjer bomo lahko stripovsko sceno kovali tudi v premorih med mesečnimi druženji. Ker bi po programsko nabitem spektaklu prejšnjega meseca tokrat radi pustili več prostora za neuradno socializiranje in sklepanje novih povezav, kar je navsezadnje eden osnovnih namenov našega krožka, bomo večer na tem mestu nadaljevali z odprto debato in skupnim kovanjem veličastnih načrtov za prihodnost ob kapljici rujnega.

P. S.: V letu 2016 je strip Maxa Anderssona Pixy doživel radijsko dramsko adaptacijo. Poslušaj prve Ukradene panele!

 

KOŽ ob 20:00: Nina Sankovič: Benin in Burkina Faso, potopisno predavanje

 

Kino kino kino!!!

 

Kinoteka:

19:00 Animateka: Moja psička Tulip (My Dog Tulip), Paul Fierlinger, Sandra Fierlinger, ZDA, 2009, 35mm, 1.66, barvni, 83', svp

Resnična pripoved o moškem srednjih let, ki posvoji nemško ovčarko in jo poimenuje Tulip. Na moževo presenečenje se ta izkaže za veliko ljubezen njegovega življenja, za zvesto sopotnico, ki jo je dolga leta zaman iskal. Animirana adaptacija spominov priljubljenega britanskega literata, humorista in knjižnega urednika J. R. Ackerleyja iz leta 1956 je intimna kronika dolgoletnega odnosa med samotarskim pisateljem (glas mu posodi Christopher Plummer) in muhasto, a predano naslovno junakinjo.

21:00 Klasiki: Pirati iz Moonfleeta (Moonfleet), Fritz Lang, ZDA, 1955, 35mm, 2.35, barvni, 87', svp

Vetrovna obala jugozahodne Anglije, 18. stoletje. Osiroteli deček John Mohune prispe v vasico Moonfleet, kjer naj bi odslej živel z materinim starim prijateljem Jeremyjem Foxom (Stewart Granger). Kmalu spozna, da je elegantni gentleman v resnici vodja tihotapske tolpe piratov. A kljub preteči nevarnosti se deček od moža noče več ločiti. Ob svojem nastanku rahlo spregledana, danes pa overovljena mojstrovina velikega Fritza Langa. "Najlepši cinefilski film." Serge Daney

 

 

Kinodvor:

17:00 Premiera! Slovenija moja dežela, Dimitar Anakiev, Slovenija, 2012, HDcam, 51'

Projekciji sledi pogovor z gosti.

26. februarja 2013 bo minilo 21 let, odkar je Slovenija iz svojega registra državljanov brez opozorila odstranila okoli 20.000 ljudi. Dokumentarec Slovenija moja dežela je zadnji v nizu filmov Dimitra Anakieva (ki je tudi sam eden od izbrisanih) o tem najhujšem primeru kršitve človekovih pravic v zgodovini samostojne Slovenije.

18:30 Na cesti (On the Road), Walter Salles, Francija/Brazilija, 2012, 35 mm, 137'

Delo, ki je definiralo bitniško generacijo in obveljalo za klasiko svetovne literature, na veliko platno končno prinaša režiser Motoristovega dnevnika, Walter Salles.

21:00 Resničnost (Reality), Matteo Garrone, Italija / Francija, 2012, 35 mm, 116'

Satirična fellinijevska pravljica o fantazmagoričnih učinkih resničnostne televizije na običajnega človeka, umeščena v postberlusconijevsko Italijo, je režiserju Gomore Matteu Garroneju prinesla drugo nagrado žirije v Cannesu.

 

Kino Komuna:

19:00 Seanse (The Sessions), drama, Ben Lewin, ZDA, 2012, 95'

20:50 Nesrečniki (Les Miserables), glasbena drama, Tom Hooper, Velika Britanija, 2012, 157'

 

 

Avtorji: 

facebook twitter rss

Prikaži Komentarje

Komentiraj

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • [[nid:123]] - Insert a node content
  • Samodejen prelom odstavkov in vrstic.
  • Spletni in e-mail naslovi bodo samodejno pretvorjeni v povezavo.

Z objavo komentarja potrjujete, da se strinjate s pravili komentiranja.